Wybór gotowej trawy na trawniki

 
Czy wiesz, że masz alternatywę trawy w rolce, zamiast siania trawnika? Czy taka forma zakładania trawnika Tobie odpowiada? Zobacz, co musisz zrobić, żeby skorzystać z tej formy zakładania trawnika.
 
Każdy trawnik musi spełniać powierzoną mu rolę i odpowiednio od jego przeznaczenia musi mieć specyficzny rodzaj trawy. Trawniki mające pełnić funkcję ozdobną muszą posiadać jednolitą teksturę trawy, jednolitą barwę a zarazem muszą być idealnie zadbane. To bardzo trudne i żmudne zadanie, ale od czego mamy nowoczesne technologie w uprawie roślin, a w szczególności trawy i różnych rodzajów jej odmian. Trawa w rolce, to rozwiązanie na szybkie i bardzo skuteczne stworzenie trawnika na miarę naszych oczekiwań.
 
Idealnie zadbana trawa
Idealnie zadbana i wyhodowana trawa zawsze będzie wyglądać okazale, a czas tego typu inwestycji może być nawet skrócony o dobrych kilka lat. Inny rodzaj gotowej trawy, będzie nam potrzebny na boisko sportowe lub teren rekreacyjny. Trawa w rolce dostarczona do tego typu przeznaczenia musi być znacznie bardziej wytrzymała, na warunki fizycznego oddziaływania na nią, czyli wycieranie i wydeptywanie, ale i musi być przez to znacznie być lepiej ukorzeniona, po to, by jej wzrost był o wiele szybszy, a przytwierdzenie do podłoża bardziej solidne niż tej, na którą tylko będziemy patrzeć.
 
Klimat a zakładanie trawników
Jeszcze inny wybór trawy na trawniki będzie zależny od warunków geograficznych, gdzie ma być ona wykorzystywana. Trawa odporna na mrozy, ale i na upały, trawa odporna na susze, ale i ulewne deszcze, czy wreszcie na warunki jej nasłonecznienia. Na trawniki znajdujące się w każdym z wymienionych takich miejsc musi być zastosowana trawa odpowiednio zmodyfikowana, przystosowana do warunków, gdzie jeden rodzaj lub gatunek trawy nigdy nie dałby nam trawników na miarę naszych oczekiwań. Dlatego też wiele mieszanek uniwersalnych łączy ze sobą kilka gatunków traw, które są zarówno odporniejsze na warunki użytkowe, jak również atmosferyczne. Warto jest przed dokonaniem zakupu sprawdzić przystosowanie do warunków danej mieszanki, lub proponowanej trawy w rolce.