Poleasingowe samochody osobowe czy te sprowadzane z zagranicy?

 
Zakupienie używanego auta może być nie lada problemem, jeśli nie wiemy, na co dokładnie zwracać uwagę. Wybór jest spory, ale z drugiej strony ryzyko bycia oszukanym także jest wysokie.
 
Najlepiej zakupić samochód używany od sprzedającego, któremu ufamy, na przykład od znajomego. Naturalnie, nie gwarantuje to wcale, że auto będzie w idealnym stanie i nie będzie miało jakichś usterek, ale i tak takie transakcje najczęściej są mało ryzykowne. Jeśli jednak nie mamy takiej opcji, warto mieć się na baczności. Czy wtedy warto sprawdzić poleasingowe samochody osobowe, a może skupić się na tych sprowadzanych do Polski z zagranicy?
 
Przy kupnie auta używanego zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że tak naprawdę nigdy nie mamy pewności co do tego, w jakiej jest ono kondycji. Możemy jednak to niebezpieczeństwo zminimalizować. Najlepiej zrobić to przez zakupienie pojazdu od sprawdzonego sprzedającego, któremu zależy na naszej satysfakcji.
 
Jeśli interesują nas niskie ceny, możemy znaleźć je głównie przez portale ogłoszeniowe czy na giełdach. Najmniej zapłacimy za starsze, ponad dziesięcioletnie auta, które są sprowadzane do nas z innych krajów. W tym przypadku musimy jednak uważać na to, aby nie zostać oszukanym. Zdarza się, że do sprzedaży trafiają takie pojazdy sprowadzone, które w ogóle nie powinny znaleźć się ponownie na rynku – po powodziach, wypadkach, z poważnymi usterkami.
 
Poszukiwacze niskich cen powinni zatem bardzo uważać, aby nie natknąć się na oferty, które mogą być niebezpieczne – dokładne sprawdzenie pojazdu, także z testerem lakieru, to podstawa.
 
Gdy zależy ci na bezpieczniejszej transakcji, warto sprawdzić poleasingowe samochody osobowe oferowane nam przez salony dealerskie oraz handlarzy specjalizujących się w tego rodzaju autach. Auta poleasingowe wcale nie są mocno wyeksploatowane i możemy wybrać takie, które posłuży nam na długi czas. Dużym atutem takich pojazdów jest możliwość wglądu w ich historię serwisową. Wielu handlarzy udostępnia też klientom dane z przeglądów i daje na auta z leasingu gwarancję. To się opłaca!