Na jakie ryzyko narażają się kierowcy serwisujący auta poza ASO?

 
Posiadanie nowego samochodu to duży plus. Nowsze auta są bezpieczniejsze, bardziej ekonomiczne, wygodniejsze, a ponadto mają gwarancję. Warto jednak pamiętać o tym, że w celu utrzymania takiej ochrony należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w warunkach gwarancji.
 
Przez długi czas kierowy kupujący nowe samochody nie mieli wyboru – musieli naprawiać je w ASO, aby zachować gwarancję. Teraz jednak mogą zrobić to również w serwisie bez autoryzacji, a to wszystko za sprawą rozporządzenia wydanego przez Unię Europejską, które na to pozwala. To okazja, aby zapłacić za serwis o wiele mniej. Zanim jednak zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj o tym, że ma ono też swoje minusy.
 
Tanio, ale czy dobrze?
W celu zachowania gwarancji na samochód wszelkiego rodzaju naprawy muszą być prowadzone zgodnie z zaleceniami producenta, dlatego trzeba dochować wtedy odpowiednich procedur, stosować właściwe części wymienne, ponieważ tylko wtedy gwarancja będzie mogła nadal obowiązywać. Warto jednak pamiętać o tym, że tylko wybrane placówki bez autoryzacji mają możliwość wykonywania napraw z zachowaniem takich wymogów.
 
Do naprawy poza serwisem nie można wykorzystywać części niewiadomego pochodzenia, które nie spełniają wymogów. Powinny być to części oryginalne lub też porównywalne jakością z oryginalnymi. Także wszelkie naprawy powinny być poświadczone w książce serwisowej i kierowca powinien otrzymać na nie fakturę.
 
Zatem wtedy, gdy chcemy wykonać jakiekolwiek naprawy poza ASO, za które mamy zapłacić z własnej kieszeni, musimy pamiętać o tym, by wybrać dobry serwis, który będzie mógł zagwarantować obsługę na najwyższym poziomie.
 
Dobre serwisy znajdziesz przez internet
Gdy chcesz wybrać nieautoryzowany czy autoryzowany serwis Mazdy Warszawa lub w innym mieście, adresy wyszukasz przez internet. Wystarczy tylko kilka chwil, aby to zrobić. Po wpisaniu do wyszukiwarki słów „autoryzowany serwis Mazdy Warszawa” możesz od razu zapoznać się z propozycjami, a potem umówić się na wizytę w dobrym punkcie.