Dobry opiekun dla seniora – jak go wyszukać?

 
Samodzielna opieka nad starszą osobą nie zawsze jest możliwa. Zdarza się, że potrzebujemy wsparcia opiekunki, która będzie mogła zadbać o jego zdrowie i bezpieczeństwo przez 24 godziny na dobę. Jak wybrać dobrą opiekunkę domową?
 
Aktualnie usługami opieki zajmuje się wiele firm. Gdy tylko wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa „opieka dla osób starszych Warszawa”, możemy natychmiast przekonać się o tym, że ofert jest bardzo dużo. Oczywiście, z drugiej strony wiele rodzin próbuje poszukiwać opiekunek na własną rękę, na przykład wśród pań przyjeżdżających do Polski za wschodniej granicy. Nierzadko pojawia się spory dylemat, gdy zależy nam jednocześnie na profesjonalnej opiece dla seniora, ale jednocześnie nie chcemy przeznaczać na nią bardzo dużo pieniędzy.
 
Dobry opiekun dla starszej osoby, czyli jaki?
Przede wszystkim usługi opiekuna dla seniora powinniśmy dobierać pod względem jego indywidualnych potrzeb. Tutaj najwięcej zależy od jego stanu zdrowia, ponieważ senior, który porusza się samodzielnie, będzie wymagał mniej codziennego wsparcia od tego, który jest obłożnie chory.
 
W przypadku poważniejszych schorzeń wymagających regularnego robienia zastrzyków, cewnikowania, zakładania sondy, konieczne będzie też korzystanie z pomocy pielęgniarskiej, ponieważ opiekunka nie ma takich uprawnień.
 
Oczywiście, jeżeli decydujemy się na pomoc domową, opiekun powinien też zadbać o dom. W związku z tym oprócz takich usług jak przypominanie o podaniu leków, dbanie o higienę seniora, karmienie czy dotrzymanie mu towarzystwa powinien on sprzątać, gotować, robić zakupy.
 
Warto postawić na profesjonalistów
Jak wspomnieliśmy na początku, opiekunki możemy szukać na różne sposoby. Warto jednak pamiętać, że najlepszym wyborem będą firmy posiadające szerokie doświadczenie w zakresie opieki nad osobami starszymi. Zatrudniają one wykwalifikowanych pracowników, także pielęgniarki. Oczywiście, wszystko odbywa się również legalnie, wraz z podpisaniem umowy.
 
Oferty możemy znaleźć już teraz on-line. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki słowa „opieka dla osób starszych Warszawa”, aby już teraz się z nimi zapoznać.